close

MASZ PYTANIA ?                  

ZADZWOŃ : +48  531 066 123           

+48 608 116 005           

Ważne informacje

 

 

Kupując dom na rynku pierwotnym stykamy się z określeniami tj. stan surowy i stan deweloperski. Wiele osób mniej więcej orientuje się co one znaczą, ale nie zawsze jest to wiedza w stu procentach prawidłowa. W celu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości, tłumaczymy różnice pomiędzy poszczególnymi etapami budowy.

Etapy budowy domu

Budowa domu jest wieloetapowym procesem. Wiele osób woli uniknąć konieczności planowania każdego kroku samodzielnie i decyduje się na zakup gotowej inwestycji. Warto jednak poznać wszystkie wcześniejsze fazy powstawania budynku.

  1. Etap zerowy – to faza prac ziemnych, obejmujących wylanie fundamentów i ich izolację przeciw wilgoci, postawienie ścian podziemia 
  2. Stan surowy – budowa doprowadzona do wysokości więźby, obejmuje ścianki działowe, stropy, schody i kominy,
  3. Stan surowy otwarty – wykonane jest już pokrycie dachu,
  4. Stan surowy zamknięty – wstawione są okna i drzwi zewnętrzne,
  5. Stan deweloperski – dom wykończony z zewnątrz, z zamontowanymi wszystkimi instalacjami, gotowy do indywidualnego wykończenia przez właściciela.

Najczęściej domy oferujemy w stanie surowym zamkniętym lub deweloperskim. Warto więc poświęcić im więcej uwagi i przeanalizować, czym dokładnie różnią się te etapy budowy.

Stan surowy zamknięty

Budowa w stanie surowym zamkniętym, jak nazwa wskazuje różni się tym od stanu otwartego, że budynek może być szczelnie zamknięty. Wykonane jest już pokrycie dachu oraz wstawione są wszystkie okna, a także drzwi wejściowe. Pozwala to na pozostawienie budowy zabezpieczonej przed wpływem warunków zewnętrznych na przykład na okres zimy lub do czasu zebrania środków na kolejny etap. Dom w tym momencie wymaga jeszcze bardzo dużo pracy zanim będzie nadawał się do zamieszkania. Znacznie bardziej zaawansowanym etapem jest stan deweloperski.

Stan deweloperski

Stan deweloperski oznacza całkowite zakończenie procesu budowy. Dom lub mieszkanie jest wówczas gotowe do ostatecznego wykończenia, a następnie już do zamieszkania. Budynek ma już kompletnie wykończoną elewację zewnętrzną i wykonane jest ocieplenie dachu. Wewnątrz budynku doprowadzone są instalacje elektryczna i wodno-kanalizacyjna, zamontowane są również wszelkie elementy grzewcze (kaloryfery). Wykonane są gniazdka elektryczne i możliwość podłączenia armatury sanitarnej. Zamontowany jest już dzwonek do drzwi i domofon, poprowadzone jest górne oświetlenie. Ewentualny garaż posiadać musi drzwi garażowe. Wykonane są też wylewki, zatem posadzki są gotowe do położenia podłóg. Na ścianach muszą być gładzie, aby były przygotowane do malowania farbą lub położenia tapet. Wraz ze stolarką okienną zamontowane są parapety zewnętrzne i wewnętrzne. W przypadku występowania powierzchni wspólnych na osiedlu, również one muszą być już kompletnie wykończone. Oznacza to, wyłożone chodniki, podjazdy i miejsca postojowe, zadbanie o otoczenie zielenią i ogrodzenie całości terenu osiedla zamkniętego.

 

Standard na Osiedlu "Domy w Czarlinie"

Na Osiedlu staramy się sprostać wszystkim potrzebom przyszłych mieszkańców, dlatego oferujemy dodatkowe funkcjonalności w stanie deweloperskim. W każdym domu stawiamy przede wszystkim na energooszczędność czyli niskie zapotrzebowanie na energię  dlatego materiały oraz technologia budownia spełnia te wymogi.Dodatkowo każdy z lokali zostanie wyposażony w system wentylacji z odzyskiem ciepła - rekuperację oraz wysokosprawną instalację grzewczą której źródłem będzie pompa ciepła   , a także możliwość podłączenia systemu inteligentnego zarządzania domem. Dla podwyzszenia komfortu zapewniamy również rozbudowaną instalację elektryczną oraz instalację odkurzacza centralnego . W standardzie znajduje się także mozliwość podłaczenia kominka, jako dodatkowa możliwość ogrzewania pomieszczeń. Wszystkie elementy są odpowiednio zabezpieczone i gotowe do użytku.  Każdy lokal posiada własny ogrodzony ogródek. Zadbaliśmy również o wysokie parametry izolacji termicznej ścian i dachu aby koszty ekspoatacji bydynku były jak najniższe.

Jak widać stan deweloperski może być różnie definiowany w zależności od indywidualnego standardu pracy firmy deweloperskiej realizującej inwestycję. Kupując dom koniecznie trzeba zatem szczegółowo przeanalizować zakres technologiczny wznoszenia budynku oraz wykończenia. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której będziemy musieli na własną rękę i dodatkowym kosztem załatwiać to, co u innego dewelopera jest w standardzie. Jeśli zależy Ci na uczciwym i ludzkim podejściu, zapraszamy do kontaktu.

 

 

 

SZYBKI KONTAKT:

telefon:

+48 531 066 123

+48 608 116 005

e-mail:

biuro@domywczarlinie.pl

sprzedaz@domywczarlinie.pl

zapytania@domywczarlinie.pl

Adres Inwestycji:

Czarlin , ul.Leśna 

 83-110 Tczew